• Институт янгиликлари
• Республика ихтисослаштирилган эпидемиология, микробиология, юқумли ва паразитар касалликлар илмий-амалий тиббиёт марказининг Вирусология илмий-тадқиқот институти клиник ординатурада ўқиш учун талабгорларнинг ҳужжатларини қабул қилиш тўғрисида э’лон қилади
Республика ихтисослаштирилган эпидемиология, микробиология, юқумли ва паразитар касалликлар илмий-амалий тиббиёт марказининг Вирусология илмий-тадқиқот институти клиник ординатурада ўқиш учун талабгорларнинг ҳужжатларини қабул қилиш тўғрисида э’лон қилади
Вирусология илмий-тадқиқот институти "Юқумли касалликлар" мутахассислиги бўйича клиник ординатурага қабул қилади.
Кириш имтиҳони мутахассислик бўйича бир босқисҳли компютер-тест синовлари шаклида Тиббиёт ва фарматсевтика ходимларининг малакасини баҳолаш маркази томонидан ўтказилади.
Танлов шартлари ва қабул қилиш қоидалари бўйича маълумотлар медтоифа.ссв.уз ахборот тизимида кўрсатилган.
Клиник ординатура (резидентура)га оʻқишга кириш учун талабгорлар томонидан топшириладиган ҳужжатлар Марказнинг медтоифа.ссв.уз ахборот тизими орқали электрон шаклда қабул қилинади. Ҳужжатларни қабул қилиш муддати: 2025 йилнинг 21 июлидан 21 августигача. Белгиланган муддатдан кейин ҳужжатлар қабул қилинмайди.
Клиник ординатурага қабул қилиш учун талаб қилинадиган ҳужжатлар:
1. медтоифа.ссв.уз ахборот тизими орқали соʻровномани тўлдириш;
2. Олий маълумот тўғрисидаги ҳужжат (ёки дипломдан кўчирма - Ўзбекистон Республикаси олий таълим муассасаларини давлат гранти бўйича ўқиб тугатганлар учун) ҳамда унга илова;
3. Оʻзбекистон Республикасининг фуқаролари ҳисобланадиган, бошқа давлатларда тиббиёт олий таʼлим муассасаларини тугатган шифокорлар учун олий тиббий маʼлумот тоʻгʻрисидаги ҳужжати белгиланган тартибда нострификатсия қилинганлиги (ҳукуматлар оʻртасидаги битим билан тан олинган давлатлар бундан мустасно) ҳужжати;

• The Research Institute of Virology of the Republican Specialized scientific practical medical center of Epidemiology, Microbiology, Infectious and Parasitic diseases
The Research Institute of Virology of the Republican Specialized scientific practical medical center of Epidemiology, Microbiology, Infectious and Parasitic diseases
Center announces the acceptance of documents from applicants for clinical residency.
The Research Institute of Virology accepts clinical residency in the specialty "Infectious diseases".
The entrance exam is conducted by the Center for Qualification Assessment of Medical and Pharmaceutical Workers in the form of one-stage computer-based test exams in the specialty.
Information on the conditions of the competition and admission rules is provided in the information system medtoifa.ssv.uz.
Documents submitted by applicants for admission to clinical residency (residency) are accepted electronically through the Center's information system medtoifa.ssv.uz. The deadline for submitting documents is from July 21 to August 21, 2025. Documents will not be accepted after the established deadline.
Documents required for admission to clinical residency:
1. Filling out an application form through medtoifa.ssv.uz information system;
2. A document on higher education (or an extract from a diploma - for graduates of higher educational institutions of the Republic of Uzbekistan under a state grant) and an appendix to it;
3. For doctors who are citizens of the Republic of Uzbekistan who graduated from higher medical educational institutions in other countries, a document on nostrification in the established manner of a document on higher medical education (with the exception of countries recognized by an intergovernmental agreement);