• Институт янгиликлари
• Республика ихтисослаштирилган эпидемиология, микробиология, юқумли ва паразитар касалликлар илмий-амалий тиббиёт марказининг Вирусология илмий-тадқиқот институти клиник ординатурада ўқиш учун талабгорларнинг ҳужжатларини қабул қилиш тўғрисида э’лон қилади
Республика ихтисослаштирилган эпидемиология, микробиология, юқумли ва паразитар касалликлар илмий-амалий тиббиёт марказининг Вирусология илмий-тадқиқот институти клиник ординатурада ўқиш учун талабгорларнинг ҳужжатларини қабул қилиш тўғрисида э’лон қилади
Вирусология илмий-тадқиқот институти "Юқумли касалликлар" мутахассислиги бўйича клиник ординатурага қабул қилади.
Кириш имтиҳони мутахассислик бўйича бир босқисҳли компютер-тест синовлари шаклида Тиббиёт ва фарматсевтика ходимларининг малакасини баҳолаш маркази томонидан ўтказилади.
Танлов шартлари ва қабул қилиш қоидалари бўйича маълумотлар медтоифа.ссв.уз ахборот тизимида кўрсатилган.
Клиник ординатура (резидентура)га оʻқишга кириш учун талабгорлар томонидан топшириладиган ҳужжатлар Марказнинг медтоифа.ссв.уз ахборот тизими орқали электрон шаклда қабул қилинади. Ҳужжатларни қабул қилиш муддати: 2025 йилнинг 21 июлидан 21 августигача. Белгиланган муддатдан кейин ҳужжатлар қабул қилинмайди.
Клиник ординатурага қабул қилиш учун талаб қилинадиган ҳужжатлар:
1. медтоифа.ссв.уз ахборот тизими орқали соʻровномани тўлдириш;
2. Олий маълумот тўғрисидаги ҳужжат (ёки дипломдан кўчирма - Ўзбекистон Республикаси олий таълим муассасаларини давлат гранти бўйича ўқиб тугатганлар учун) ҳамда унга илова;
3. Оʻзбекистон Республикасининг фуқаролари ҳисобланадиган, бошқа давлатларда тиббиёт олий таʼлим муассасаларини тугатган шифокорлар учун олий тиббий маʼлумот тоʻгʻрисидаги ҳужжати белгиланган тартибда нострификатсия қилинганлиги (ҳукуматлар оʻртасидаги битим билан тан олинган давлатлар бундан мустасно) ҳужжати;

• Научно-исследовательский институт вирусологии Республиканского специализированного научно-практического медицинского центра эпидемиологии, микробиологии, инфекционных и паразитарных заболеваний объявляет о приеме документов в клиническую ординатуру
Научно-исследовательский институт вирусологии Республиканского специализированного научно-практического медицинского центра эпидемиологии, микробиологии, инфекционных и паразитарных заболеваний объявляет о приеме документов в клиническую ординатуру
Научно-исследовательский институт вирусологии начал прием документов в клиническую ординатуру по специальности «Инфекционные болезни».
Вступительный экзамен проводится Центром оценки квалификации медицинских и фармацевтических работников в форме одноэтапных компьютерно-тестовых экзаменов по специальности.
Информация об условиях конкурса и правилах приема указана в информационной системе medtoifa.ssv.uz.
Документы, подаваемые претендентами для поступления в клиническую ординатуру (резидентуру), принимаются в электронном виде через информационную систему Центра medtoifa.ssv.uz. Срок подачи документов: с 21 июля по 21 августа 2025 года. Документы не принимаются после установленного срока.
Документы, необходимые для поступления в клиническую ординатуру:
1. Заполнение анкеты через информационную систему medtoifa.ssv.uz;
2. Документ о высшем образовании (или выписка из диплома - для выпускников высших образовательных учреждений Республики Узбекистан по государственному гранту) и приложение к нему;
3. Для врачей, являющихся гражданами Республики Узбекистан, окончивших медицинские высшие образовательные учреждения в других государствах, документ о нострификации в установленном порядке документа о высшем медицинском образовании (за исключением государств, признанных межправительственным соглашением);